воскресенье, 15 ноября 2015 г.

Королівська англійська родина.

Ось уже понад тисячоліття існує Британська монархія. Сьогодні державним устроєм Сполученого Королівства є конституційна монархія. Проте королева Великобританії Єлизавета Друга продовжує вважатися однією з найбільш шанованих і впливових людей на планеті. Вшанування, яке надає їй народ її країни, поширюється і на членів її родини - Будинок Віндзорів.
Великобританія: королівська сім'я


Незважаючи на те що в Англії немає строгого визначення (ні юридичного, ні формального) членів сім'ї монарха, проте ними, як правило, вважаються такі особи: сам монарх (король і королева), чоловік королеви (у разі якщо він не є королем), діти монарха і їх дружини, діти синів монарха (тобто внуки по чоловічій лінії) і їх дружини (чоловіки). Король і королева Великобританії носять титул Її (Його) королівська величність, а інші члени сім'ї - їх королівські високості. Вони вважаються принцами і принцесами. У колишні часи кожен з членів монархічної сім'ї представляв короля (королеву) по всій країні, займаючи відповідальні державні пости. Перехід до конституційної монархії багато чого змінив у королівстві Великобританія: королівська сім'я втратила багато свої повноваження, і сьогодні її члени виконують тільки лише соціальні та церемоніальні функції як усередині королівства, так і за її рубежами. Те ж саме стосується і ролі королеви в справах держави. Країною управляє кабінет міністрів, відповідальний перед парламентом. Проте у неї є право вето, а також вона може на власний розсуд розпустити парламент і призначити нові вибори і т. д. 
Всі члени королівської сім'ї Великобританії

 
 Отже, першими за списком, звичайно ж, йдуть королева Єлизавета Друга і її чоловік Герцог Філіп Единбурзький - принц-консорт. Потім слідують спадкоємець британського престолу, старший син королеви, принц Чарльз Уельський і його дружина (друга) - Камілла Паркер-Боулз - герцогиня Корнуела. Далі за списком йдуть новоспечені батьки - герцог і герцогиня Кембриджські - принц Вільям (старший онук королеви) і принцеса Кетрін (у дівоцтві Мідлтон), ну і, звичайно ж, їх син - правнук Єлизавети Другої - принц Джон Кембриджський - наймолодший член королівської сім'ї .

Наступним у списку є другий син принца Чарльза і його першої дружини принцеси Діани - принц Генрі Уельс, якого у світі більше знають як принца Гаррі. За ним слідують його дядько (другий син королеви) принц Ендрю Йоркський та його доньки - принцеси Беатріс і Євгенія, потім - сім'я третього сина Єлизавети II, графа Едварда Уессекського (його дружина Софія, син - віконт Джеймс Северен, дочка - Луїза Віндзор), і єдина дочка королеви і герцога Единбурга - Анна - принцеса королівства Великобританія. Королівська родина не обмежується такою кількістю царствених осіб. Далі в списку йдуть двоюрідні брати і сестри Єлизавети Другої і т. д. 

Історія королівської сім'ї Великобританії Династія Віндзорів - це британська гілка готської династії Саксен-Кобург, отже, також будинки Веттинів, з якого походить принц Альберт - чоловік королеви Вікторії (Ганноверської). Однак у період Першої світової війни, коли Англія перебувала у ворожих відносинах з Німеччиною, король Георг П'ятий відмовився від саксонських та інших німецьких титулів, перейменувавши колишню династію в будинок Віндзорів. Монархами цієї династії були Георг П'ятий, який правив з 1910 по 1936 рік, Едуард Восьмий, якого відразу ж змінив на престолі Георг Шостий - батько нинішньої королеви, що правив королівством 16 років, ну і Єлизавета Друга, нині живе королева Сполученого Королівства Великобританія. Королівська родина, незважаючи на час від часу виникають дрібні скандали, проте в країні користується великою любов'ю і повагою. Будь-яка подія, що стосується їх, як радісне, так і сумне, народ приймає як своє власне. У цій країні одним з найулюбленіших свят є День народження улюбленої королеви.

3 комментария:

  1. Доброго дня! Цікава інформація! Дуже дякую!

    ОтветитьУдалить
  2. Доброго дня! Бажаю Вам успіхів та натхнення у роботі! На Вашому блозі справді корисна інформація!

    ОтветитьУдалить
  3. Спасибо за полезную инфОрмацию)

    ОтветитьУдалить